Dekoracje świąteczne – 4 pomysły na Boże Narodzenie 2015

 

Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie niewątpliwie wpływają na atmosferę w domu. Niektórzy tak uwielbiają magię świąt, że swoje mieszkania lub domu dekorują już z początkiem grudnia. Dzięki temu milej wybierać prezenty, spędzać długie wieczory w domu, a już na 100% milej oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy już nie mogą się ich doczekać, a także dla tych, którzy jeszcze nie ustroili swoich domów dzisiejszy artykuł – podpowiadamy, jakich świątecznych dekoracji nie może zabraknąć w domu.

 

Boże Narodzenie 2015 – świąteczne dekoracje

1. Kolory – czerwień i zieleń

Te kolory królują we wnętrzach na Boże Narodzenie. Nie bójmy się jednak tworzyć dekoracji świątecznych z użyciem innych barw. Zieleń i czerwień dominują, jednak warto dopasować kolory dekoracji do stylu i kolorystyki wnętrza. Jeśli Twój salon urządzony jest w stylu minimalistycznym, to wystarczy tylko jeden z tych kolorów – odpowiednio wkomponowany uczyni wnętrze idealnym na Święta Bożego Narodzenia. To nie tak, że dekoracje świąteczne muszą być koniecznie czerwone i zielone – dopasuj je do siebie i wnętrza. To Tobie i Twoim gościom ma tu być przyjemnie.

dekoracje świąteczne

2. Dekoracje świąteczne witające od progu

Boże Narodzenie to dobry czas, aby zawiesić na drzwiach specjalnie przygotowaną dekorację. Wystarczy igliwie, kilka wstążek, gałązki – nie wymaga to wielu zdolności i materiałów. Takie dekoracje świąteczne są o tyle urocze, że witają gości i wprowadzają w świąteczny nastrój już od progu. 

dekoracje świąteczne

3. Dekoracje świąteczne z igliwiem i szyszkami w roli głównej

Do tych dekoracji świątecznych nie potrzeba talentu. Jeśli spacerowaliście jesienią trochę po lesie, to z pewnością w domu znajdą się dary natury. Szyszki czy żołędzie idealnie wkomponują się w bożonarodzeniowy świecznik. Wystarczy dodać trochę zielonych gałązek, kilka bombek i gotowe! Dekoracje świąteczne nie muszą być skomplikowane.

dekoracje świąteczne

4. Świece i latarenki

Światło, które dają przeróżne lampiony, latarenki, świeczniki i świece to coś, czego nie może zabraknąć w domu w grudniu. Długie wieczory będą idealne na odpalenie świecy zapachowej czy samodzielnie wykonanego lampionu. Takie dekoracje świąteczne z pewnością wpłyną pozytywnie na atmosferę w Twoim domu.

dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz