8 sposobów na aranżację małej łazienki

 

Mała łazienka może być dla niektórych problemowa w aranżacji. Jednak nawet na najmniejsze przestrzenie znajdą się sposoby! Zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę? Jest kilka rozwiązań, które pomogą Ci ją powiększyć, podpowiadamy jak to zrobić.

fototapeta do łazienki

Aranżacja małej łazienki – 8 sposobów:

1. Kolorystyka

Zrezygnuj z pomysłu na zastosowanie ciemnych kolorów. To sprawi wrażenie, że ściany są bliżej niż w rzeczywistości i jeszcze bardziej pomniejszy pomieszczenie. Postaw na jasne kolory, dzięki czemu będzie sprawiała wrażenie większej.

aranżacja łazienki
2. Na błysk

Zadbaj o odpowiednie kafelki. Te błyszczące będą odbijały światło, co sprawi, że optycznie łazienka będzie większa. Dodatkowo, wybieraj błyszczącą armaturę i inne dodatki – wszystko, co odbija światło będzie powiększało łazienkę.

aranżacja łazienki
3. Lustra

Ten element działa prawdziwe cuda! Lustro zapewni złudzenie optyczne, co sprawi, że Twoja mała łazienka będzie dwa razy większa. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie fototapety np. z drogą naprzeciwko lustra, co podwoi efekt – wypróbuj!

4. Paski tylko poziome

Jeśli chcesz koniecznie zdecydować się np. na fototapetę w pasy warto wybrać te poziome. Pionowe sprawią, że łazienka optycznie będzie bardziej wydłużona, co nie służy małym łazienkom.

5. Umywalka i sedes bez nóg

To z pewnością doda łazience lekkości. Umywalka i sedes bez nóg wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu, co optycznie powiększa przestrzeń.

6. Schowki

W małej łazience należy zagospodarować każdą przestrzeń. Eksperymentuj i ciesz się każdym schowkiem, dzięki któremu zyskasz przestrzeń.

schowki w łazience
7. Fototapeta do łazienki

Fototapeta znajdzie zastosowanie na drzwiach wejściowych do łazienki, na szybie prysznica i na ścianie. Z pewnością nada się tu fototapeta z drogą, ulicą czy dużą przestrzenią. Takie rozwiązanie pomoże skutecznie powiększyć małą łazienkę.

fototapeta do łazienki
8. Bez dodatków na podłodze

Zapomnij o dywanikach, czy barwnych mozaikach. Neutralna i jasna podłoga sprawi wrażenie większej.

aranżacja wnętrz: łazienka

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz