Jak urządzić przedpokój?

 

Bardzo często zdarza się tak, że podczas aranżacji wnętrz przedpokój jest pomijany. Z reguły jest pomieszczeniem nijakim, w którym zostajemy tylko kilka minut podczas ściągania butów, wierzchnich okryć i ewentualnie odkładania parasola. Jednak zapominamy o jego znaczącej funkcji – to właśnie w przedpokoju witamy gości. To właśnie on odpowiada za pierwsze wrażenie wchodząc do mieszkania czy domu. Te ważne funkcje pokazują, że aranżacja tego wnętrza jest również znacząca. Postanowiliśmy mu się uważniej przyjrzeć – podpowiadamy jak urządzić przedpokój.

 

Jak urządzić przedpokój?

  • Kolorystyka

Przedpokój z reguły jest tym pomieszczeniem, które nie może poszczycić się przestronnością. Dodatkowo, najczęściej nie ma okien. Biorąc pod uwagę te fakty warto postawić na jasne kolory.

aranżacja wnętrz przedpokój

aranżacja przedpokoju

  • Szafa

Szafa to główny (często jedyny) mebel w przedpokoju. To wcale nie oznacza, że jej wygląd nie ma znaczenia. Jeżeli zależy Wam na pięknej szafie, to zamiast tradycyjnych luster czy mlecznych szyb warto wybrać naklejki ścienne. Nie muszą stanowić dodatku, a mogą zajmować całą cześć zewnętrzną – będą wyglądały jak obraz. Koniecznie spróbujcie!

urządzanie przedpokoju szafa

  • Dodatki

Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić przedpokój, to warto również pomyśleć o dużym lustrze. Dzięki niemu nie tylko będziecie mogli sprawdzić, jak pięknie wyglądacie, ale również optycznie powiększycie pomieszczenie. Warto uwzględnić również składane siedzisko wmontowane w ścianę – ułatwi zakładanie butów nie tylko najmłodszym. Ponadto, warto zastanowić się nad wieszakami. Oprócz tych w szafie, możecie pokusić się o wieszaki, które przykują uwagę gości – czy to rogi jelenia, pieńki drewna, czy inne oryginalne rozwiązania. Warto również zastanowić się nad zdjęciami rodziny lub obrazem – oczywiście tylko wtedy, gdy przedpokój nie jest niewielkim pomieszczeniem. Ponadto, należy pamiętać, że trochę przestrzeni i przede wszystkim światła dodadzą przeszklone drzwi (jeśli już koniecznie upieramy się na ich montaż) bądź, co stanowi lepsze rozwiązanie, ich brak pomiędzy pokojem, a przedpokojem.

dodatki do przedpokoju

dodatki do przedpokoju

dodatki przedpokój

Fototapety do przedpokoju

Jeśli chcesz zyskać trochę przestrzeni warto zastanowić się nad fototapetą. To świetne rozwiązanie, gdyż optycznie powiększysz przedpokój. Wystarczy, że wybierzesz jeden z następujących motywów: droga, ścieżka w lesie, ulica, otwarta przestrzeń. Fototapeta do przedpokoju z tymi motywami pozwoli Ci uzyskać upragniony efekt przestrzeni. Fototapetę można umiejscowić tylko na jednej ścianie, pozostałe zaś pomalować na jednolity, jasny kolor. Takie oryginalne rozwiązanie z pewnością zachwyci gości i zrobi na nich dobre pierwsze wrażenie.

fototapeta do przedpokoju

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz