DIY: jak odnowić krzesło w stylu vintage?

 

Moda na vintage nie przemija! Aranżacja wnętrz w tym stylu jest popularna – jednak jak wybrać dodatki? O tym pisaliśmy tutaj: czytam. Dzisiaj natomiast podpowiadamy, jak odnowić krzesło. Pokażemy Wam krok po kroku, jak wykonać ten prosty proces renowacji. Gotowi?

renowacja krzesła

Styl vintage: jak wybrać krzesło?

Nie musicie się martwić, że coś nie będzie pasowało. Aranżacja wnętrza w stylu vintage to powrót do przeszłości. W Waszym domu lub mieszkaniu powinniście gromadzić przedmioty z duszą. Odwiedzając bazary, szukając prawdziwych perełek w piwnicach i na strychach z pewnością natkniecie się na piękne meble, które jednak będą potrzebowały renowacji. To proste zadanie, a efekt może być zdumiewający.

Jak odnowić krzesło? – krok po kroku

Znalezione krzesło może na początku nie wyglądało najlepiej, jednak po renowacji jego blask na nowo powrócił! Aranżacja wnętrza w salonie w stylu vintage z taki cudem z pewnością będzie udana. Kluczowym w renowacji krzesła są uszkodzenia – które najlepiej, aby były na ok. 1/8 grubości. Inaczej będą widoczne również w odnowionym meblu.

1. Wyjmujemy poduszkę i sprężyny

Przed zakupem upewnij się, że sprężyny nie są uszkodzone. Przecież to również od nich zależy komfort siedzenia.

2. Usuwamy farbę

Aby środek do usunięcia farby z drewna lepiej podziałał, wystarczy przykryć krzesło na ok. 30 minut workiem na śmieci.

krzesło w stylu vintage

3. Szczotkowanie i rozkręcanie

Szczotką usuniemy resztki farby. Następnie (bądź dopiero po ścieraniu) rozkręcamy mebel – znacznie ułatwi nam to dokładne wykonanie i dostanie się do najmniejszych zakamarków.

rozkręcanie krzesła w stylu vintage

4. Ścieranie

Do ścierania będzie pomocna maszynka, tylko w trudno dostępnych miejscach możesz wykonać pracę ręcznie. Oczywiście, jeśli nie masz maszynki, to zwyczajnie zajmie Ci to więcej czasu, jednak efekt osiągniesz ten sam.

ścieranie farby z krzesła

5. Olej tekowy

Aby ochronić drewno i zadbać o jego odpowiednią pielęgnację warto zastosować olej tekowy. Z pewnością taki zabieg będzie pomocny. Całość będzie wysychała ok. 12h, po tym czasie należy przetrzeć powierzchnię miękką szmatką.

lakierowanie krzesła

6. Lakierowanie

Jeśli nie lubisz błyszczących mebli możesz pominąć ten krok. Jeśli jednak użyjesz lakieru należy odczekać aż wyschnie i skręcić ponownie krzesło.

krzesło w stylu vintage

7. Wybór obicia

To od Ciebie zależy jak będzie wyglądało Twoje nowe krzesło – stwórz dla niego obicie, które idealnie wpasuje się do pomieszczenia.

obicie krzesła w stylu vintage

Voila! Proste prawda? Teraz już wiesz, jak odnowić krzesło, które idealnie nada się do wnętrz w stylu vintage.

 

Źródło: klik!

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz