Wystrój wnętrz w stylu vintage

 

Chcesz, aby Twój dom lub mieszkanie miało duszę? Zastanawiasz się, jaka aranżacja wnętrz pozwoli Ci to uzyskać? Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie w stylu vintage, to znajdziesz u nas mnóstwo inspiracji. Spraw, aby Twoje wnętrza mówiły – aranżując wnętrze możesz kierować się sentymentem i wyposażyć je w ulubione przedmioty z XX wieku. Zobacz, jak pięknie urządzić wnętrze w stylu vintage.

aranżacja wnętrz w stylu vintage

salon w stylu vintage

kuchnia w stylu vintage

Aranżacja wnętrz i styl vintage, czyli od czego zacząć?

Styl vintage swój początek bierze w modzie i odnosi się do wszystkiego, co było piękne w przeszłości. Pokazuje, że blask niektórych rzeczy nie przemija, a wręcz przeciwnie można się nim cieszyć przez cały czas. Styl vintage stanowi świetne dopełnienie każdego wnętrza. Dzieje się tak dlatego, że miłośnicy rzeczy z dawnych lat zestawiają je z przedmiotami z najróżniejszych epok i uzyskują zdumiewającą całość, np. fotele rodem z PRL-u będą świetnie pasowały do minimalistycznej sofy.

salon vintage

aranżacja wnętrz vintage

Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage?

Aranżacja wnętrz w stylu vintage jest niezwykłą przyjemnością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to, co potrzebne odnajdziecie na pchlich targach, giełdach, a także… na strychach, w piwnicach, szafach babć i garażach. Miłośnicy vintage kochają uczucie, gdy pośród stert przeróżnych rzeczy odnajdują swoją wymarzoną i niepowtarzalną perełkę. Styl vintage to komody, lampy, krzesła, sofy, sztućce i wiele innych – wszystko ma wspólny mianownik – są z minionej epoki. Tylko od Ciebie zależy, jak je połączysz! Jeśli kochasz wspomnienia, to nie będziesz miał żadnych problemów, by obok nowoczesnych przedmiotów ustawić te, które kojarzone są z minionym wiekiem.

komoda w stylu vintage

komoda-do-salonu-vintage

Styl vintage: dodatki, materiały, kolory

Wnętrze w stylu vintage z pewnością można świetnie zaaranżować fototapetami. Sprawdzą się tutaj wzory geometryczne, np. fototapety z trójkątami, kwadratami, a także pasy i kropki. Można również próbować aranżować wnętrze wybierając tapety z kwiatami – tymi delikatnymi, e jednym kolorze lub przeciwnie w kolorowe i jaskrawe. We wnętrzu w stylu vintage odnajdzie się również fototapeta z cegłą bądź fototapeta z ornamentami. Dodatkową kwestią, której trzeba dotknąć są materiały. Styl vintage uwielbia plusz, aksamit, len, flausz, bawełnę. Można bawić się kolorami, jednak ważne jest aby z nimi nie przesadzić i aby całość była harmonijna. W roli dodatków we wnętrzu w stylu vintage odnajdą się skórzane kufry, skrzynie, kryształowe żyrandole, stoliki kawowe, obrazy i plakaty.

dodatki w stylu vintage

meble vintage

krzesła vintage

komoda w stylu vintage

pomysły vintage

sypialnia w stylu vintage

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz