Jak urządzić przytulną sypialnię – 5 rad

 

Urządzanie sypialni to kwestia, którą warto przemyśleć na spokojnie i bez pośpiechu. Zaplanujcie dokładnie wszystko od początku do końca, a dopiero później wybierzcie się do sklepu i zrealizujcie plan działania. Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywacie, dlatego skupcie się na każdym szczególe. Poniżej przedstawiamy 4 rady, jak urządzić sypialnię, aby była przytulna.

Idealne kolory

Urządzając sypialnie dokładnie przemyślcie kolorystykę. Pod uwagę należy wziąć nie tylko kolory ścian, ale również całego wyposażenia tego pomieszczenia. Sypialnia powinna być ciepła i przytulna, a to uzyskacie dzięki kolorom takim jak: biel, róż, brąz, beż, fiolet, szary. Pamiętajcie – jasne kolory spowodują, że ściany będą odbijać światło, dzięki czemu słabo doświetlone wnętrze będzie jasne. Natomiast ciemne, mocne barwy sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne, gdyż ściany będą sprawiały wrażenie, że są blisko siebie.

kolory do sypialni

Łóżko

Najlepiej duże i wygodne. Ta kluczowa kwestia zajmie Wam pewnie najwięcej czasu, jednak pomyślcie tylko o tej wspaniałej nocy, po której budzicie się wypoczęci i pełni energii! Tak, łóżko to ten element, w który zdecydowanie warto zainwestować, nawet kosztem innych dodatków.

łóżko do sypialni

Miękkie tkaniny

Puszyste, mięciutkie, delikatne – pamiętajcie o tych cechach wybierając pledy, koce, poduszki i zasłony. To właśnie w sypialni musicie czuć się najlepiej, dlatego aby osiągnąć ten cel zastanówcie się również, czy w Waszym pomieszczeniu atmosfery ciepła nie stworzyłaby tapeta z materiału? Sprawdźcie również nasze fototapety do sypialni, obrazy i naklejki.

Światło

To ono sprawi, że Wasza sypialnia będzie idealna! Wykorzystajcie w tym celu zarówno oświetlenie główne (centralnie umieszczona lampa), jak i punktowe (lampki nocne, stojące, kinkiety). To kluczowa kwestia w momencie, gdy relaksujecie się czytając książkę, a także wtedy, gdy chcecie stworzyć ciepłą atmosferę we wnętrzu.

aranżacja wnętrz: sypialnia

światło do sypialni

Podłoga

Ciepła doda drewniana podłoga. Pamiętajcie, aby była cyklinowana (nie musi być twarda, mało się ściera). Dobrym rozwiązaniem jest również wykładzina dywanowa – koniecznie taka, na której przyjemnie będzie postawić stopę po przebudzeniu. Wykładzina to dobry wybór również ze względów akustycznych, świetnie wycisza wnętrze.

podłoga do sypialni

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz