Aranżacja wnętrz: 5 fototapet do łazienki

 

Łazienka też może zachwycać! Wraz z kuchnią to dwa pierwsze wnętrza, od których rozpoczynamy urządzanie nowego mieszkania, jednak nie aranżujmy jej na szybko. Warto poświęcić jej trochę uwagi i uczynić z niej prawdziwe arcydzieło. I nie jest powiedziane, że zajmie Wam to sporo więcej czasu. Zobaczcie, jak fototapety ścienne do łazienki zmienią jej wnętrze! Która aranżacja łazienki podoba Wam się najbardziej? Macie już fototapetę-faworyta?

Aranżacja łazienki – 5 sposobów na fototapetę w łazience:

1. Francja elegancja!

Ach, niektóre z nich są przepiękne. Ciemny kolor doskonale pasuje do złoceń, dużego lustra, a nawet świeżych kwiatów. Eleganckie fototapety praktycznie same w sobie są zdobieniem. Wystarczy dobrać jasne dodatki i gotowe! Jeśli postawimy na elegancką fototapetę z dużymi wzorami, to nie nie będziemy musieli się przy niej wiele napracować. Należy pamiętać, że do ciemnych tapet pasują złocenia, srebro, beże, ecru.

fototapeta do eleganckiej łazienki

elegancka łazienka: fototapeta

2. Rośliny, wszędzie rośliny

Motywy roślinne w łazience to również ciekawe rozwiązanie. Musimy zdecydować, czy wolimy fototapetę kolorową, czy raczej w jednolitych barwach. Kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest wybór roślinności – bo możemy urządzić łazienkę w stylu rajskiej wyspy, a równie dobrze możemy zdecydować się na las liściasty. Zarówno w jednej, jak i w drugiej opcji współgrającym elementem będzie drewno. I to zarówno na podłodze, jak i dobierając dodatki. W łazienkach z fototapetami z roślinnością najlepiej prezentują się dodatki naturalne, tj. bazowe, beżowe, w kolorach ziemistych.

tropikalna łazienka

łazienka z roślinną fototapetą

3. Kolorowy szał

Jeśli ktoś lubi zaszaleć, to warto wybrać fototapetę w kolorze z bogactwem wzorów. Śmiałkowie, którzy  z chęcią je wybierają powinni pamiętać, że tutaj wszystkie pozostałe elementy musi łączyć prostota. Bardzo łatwo przesadzić, a tonąc w kolorach bardzo łatwo o kicz i tandetę. Dlatego apelujemy, ostrożnie!

4. Pasy, paski, paseczki

To świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Fototapety ścienne z motywem pasów poziomych optycznie powiększają wnętrze. Pamiętajmy, że te pionowe je wydłużają, dlatego nie polecamy we wnętrzach loftowych i kamienicach. Dzięki takim fototapetom uzyskujemy efekt prostoty, harmonii, która powinna się również odzwierciedlać w dodatkach.

fototapeta w paski: łazienka

5. Postaw na symetrię!

Fototapeta wcale nie musi przedstawiać konkretnego pejzażu, może być również konkretnym wzorem. Szczególnie polecamy takie fototapety planując urządzenie łazienki w stylu minimalistycznym bądź skandynawskim. W takiej łazience warto postawić na charakterystyczne dodatki. Ciekawym sposobem będzie skupienie się na np. szafce z umywalką w krzykliwych kolorach. Tutaj fototapeta ścienna stanowi tło, nie jest tym, na czym skupiamy wzrok.

symetryczna fototapta do łazienki

Poznaj również naszą kolekcję fototapet ściennych do łazienki: klik!

 

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz