Naklejki ścienne do pokoju dziecka

 

Dziecko w swoim pokoju powinno czuć się bardzo dobrze. Aby mu to zapewnić każdy rodzic powinien stworzyć mu wnętrze idealne. Wszystko musi ze sobą współgrać – meble, barwy i dodatki muszą do siebie pasować. Jednak to nie wszystko – to właśnie tutaj musi dziać się prawdziwa magia! Jak to zrobić? Trzeba sobie uświadomić, że dziecko wcale nie zamierza iść do swojego pokoju. Musimy pamiętać, że ono wtedy wyrusza w przygodę na prawdziwy, piracki statek bądź do tajemniczego ogrodu, a niektóre z nich nawet na inną planetę. Któż tego nie zna? Każdy rodzic doskonale wie, jak dużą wyobraźnię mają dzieci. Tym samym pozwólmy im na to, aby ich pokoje przypominały te baśniowe krainy, o których marzą, czytają, czy których najmniejszy szczegół dopracowany jest w ich głowach do perfekcji! I nie musi być to związane z długotrwałym i kosztownym remontem. Wystarczy, że wykorzystasz do tego… naklejki ścienne. Takie rozwiązanie to świetny, szybki i tani sposób na odświeżenie wnętrza.

aranżacja wnętrz: pokój dziecięcy

Naklejki ścienne to szybki sposób na odnowienie pokoju malucha

 

Aby odświeżyć pokój dziecka wystarczy tylko wyczyścić miejsca, na które chcemy zaaplikować naklejkę. Ściana, na której ją umieścimy powinna być gładka i pomalowana. Należy pamiętać, że naklejki najlepiej trzymają się na ścianach pokrytych farbami akrylowymi. Nie oznacza, to że na innych (lateksowych, błyszczących) nie można ich aplikować – wystarczy zrobić test – przykleić do ściany kawałek taśmy klejącej, jeśli po 24h nie będzie odchodziła, to naklejki również będą się trzymać. To idealne rozwiązanie do pokoju malucha, gdyż jest szybkie i łatwe. Podczas montażu idealnym pomocnikiem będzie… dziecko. Taka rola z pewnością będzie dla niego wielką frajdą (rozważcie to!). Ponadto, zaletą naklejek ściennych jest również to, że nie tylko łatwo i szybko się je aplikuje, ale również sprawnie można je usunąć, gdy dekoracja już się znudzi. Naklejki ścienne mają tą zaletę, że ich demontaż jest prosty i można go dokonać w kilka chwil. Nie pozostawiają żadnych śladów – ściana po usunięciu jest czysta. Wystrój pokoju dziecka zmienia się co jakiś czas, dlatego warto skorzystać z naklejek, które umożliwiają odświeżenie pokoju bez długotrwałych remontów.

naklejki do pokoju dziecięcego

Czy naklejki ścienne wpływają na rozwój dziecka?

 

Z całą pewnością naklejki ścienne stanowią świetny bodziec do rozwoju każdego malucha. To właśnie kolory wpływają na wzrok malucha, a także stymuluje procesy myślowe. Dzięki naklejkom dzieci są bardziej kreatywne, gdyż bardzo często stanowią element ich sceny – biorą udział w odgrywaniu historii. Żywe kolory i bogactwo motywów pobudza i rozwija wyobraźnię zwiększając tym samym jego kompetencje i inteligencję. To również świetne rozwiązanie dla starszych dzieci, u których zwiększają motywację, chęć do pracy, a także pogłębiają wiedzę i uatrakcyjniają naukę. W pokojach starszych dzieci sprawdzą się naklejki ścienne, np. z mapami. Mały podróżnik z jej pomocą idealnie przyswoi materiał do kartkówki czy sprawdzianu. Warto pamiętać, że obok znanych motywów naklejek można również stworzyć naklejki ścienne ze zdjęć. To prosty sposób, dzięki którym zachowasz wspomnienia z urodzin, wyjazdu czy innych, rodzinnych uroczystości. Takie personalizowane naklejki wykonasz w naszym sklepie. Jednak, aby to zrobić, należy pamiętać, że zrobione przez Ciebie zdjęcie musi mieć odpowiednio dopasowaną rozdzielczość. I tyle – piękne naklejki ozdobią ściany pokoju Twojej pociechy!

Zobacz naszą kolekcję naklejek ściennych do pokoju dziecka: klik!

aranżacja wnętrz: pokój dziecięcy
aranżacje wnętrz naklejkami

naklejki ścienne dla dzieci

Źródło zdjęć: Pinterest

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz