Tapety dla dzieci, czyli pokój jak z bajki

Urządzasz pokój swojego malucha i brakuje Ci inspiracji? Stwórz bajkę, w której bohaterem będzie Twoja pociecha. Puść wodzę wyobraźni i wraz z dzieckiem zacznijcie tworzyć bajkową krainę! Na początku wybierz barwy, w tych kwestiach na pewno pomoże Ci Twój maluch. Posłuchaj jakie kolory lubi i wprowadź je do pokoju. Następnie wybierzcie motyw przewodni dekoracji. Zacznijcie pisać bajkę! Stwórzcie malowniczą krainę wybierając odpowiednią tapetę. Wybór jest ogromny. Malownicze pejzaże, wnętrza bajkowych chatek, podwodne krainy, kosmiczny świat i wiele, wiele innych bajkowych motywów. Tapety są idealnym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Potrafią sprawić, że Twoja pociecha zamiast spędzać czas na oglądaniu bajek w telewizji, będzie chciała przebywać w swoim pokoju. Będzie uczestniczyła w bajce, którą Ty pomożesz jej stworzyć.

tapeta-do-pokoju-dziecka

Fototapety do pokoju dziecka i psychologia koloru

Świat, który otacza dziecko w pierwszych latach życia ma ogromny wpływ na jego charakter. Zwracasz uwagę na zabawki, które kupujesz maluchowi, na kolory jego ubranek, na towarzystwo w jakim przebywa. Jest to bardzo ważne dla malucha. Dlatego pomyśl również o odpowiednim urządzeniu pomieszczenia, w którym Twoje dziecko spędza najwięcej czasu. Kolorowy, ciekawy pokój, ze ścianami pokrytymi bajkowymi tapetami pozwoli rozwijać wyobraźnie i kreatywne myślenie Twojego dziecka.

Kolor jasnoróżowy – kolor kojarzony z małymi księżniczkami – rozwija w maluchu, serdeczność i troskę. Sprawia, że dziewczynka ma poczucie swojej delikatności i łagodności. Pokoje jasnoróżowe są bardzo dziewczęce i mała księżniczka czuje się w nich wyjątkowo. Jednak warto pamiętać, że nie należy przesadzać z żadnym kolorem! Różowa tapeta idealnie sprawdzi się jako dodatek do jasnego pokoju.

Ulubioną barwą chłopców jest niewątpliwie kolor jasnoniebieski – ukoi nerwy naszego malucha, uspokoi jego emocje oraz sprawi, że nasza pociecha będzie czuła się bezpiecznie. Podobne właściwości posiada kolor jasnozielony. Oprócz dobrego wpływu na samopoczucie dziecka, również wyglądają nieziemsko. Warto poeksperymentować i połączyć te dwa kolory w jednym pokoju. Efekt może okazać się bardzo ciekawy.

tapeta-do-pokoju-dziewczynki

Wspólne tworzenie fantastycznej krainy to ogromna frajda zarówno dla Ciebie jak i dziecka. Ta wspaniała przygoda na pewno zbliży Was do siebie! Maluch będzie Ci bardzo wdzięczny, że uczestniczy w urządzaniu swojego pokoju.

Więcej wzorów fototapet do pokojów dziecięcych znajdziesz tu: klik!

tapeta-dla-dzieci

Podoba Ci się? Podaj dalej!
Facebookgoogle_pluspinterest

Dodaj komentarz